Radio FENIKS

Click here to edit subtitle

Vesti

Humanitarna pomoc Udruzenja "FENIKS"

Posted by Radio FENIKS on January 9, 2014 at 8:45 AM

 

1) (29.05.2010.) Humanitarna akcija - Pomoć Radovanu Samardziću mladiću koji boluje od tetraplegije.Uz pomoć Republičkog zavoda za zdrastveno osiguranje tv kuće

RTS i gospodje Mire Adanje Polak mladi gospodin Radovan Samardzić je dobio sva potrebna invalidskapomagala i banjsko rehabilitacioni tretman u „Selters“ banji u trajanju od 22 dana sa dva pratioca

2) ( 3.09.2010.) Donatorsko humanitarna revija. Sadržaj: (prodajna izlozba ručnih radova osoba sa invaliditetom i ženskih haljina) Mesto održavanja: (plato ispred Mesne zajednice Vidikovac Opstina Rakovica)

3) ( 9.10.2010.) Donatorsko humanitarno veče. Sadržaj: (latino ples,crkveni hor,izložba slika i radova osoba sa invaliditetom) Mesto održavanja: (svečana sala Opštine Voždovac) Plesna grupa  OZ SALSA iz Valjeva

4) (04.12.2010.) Humanitarna akcija - Pomoć gospodinu Draganu Bondziću gospodin koji od rodjenja boluje od dečije cerebralne paralize http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=476088
Uz pomoc naseg udruzenja,medijske kuće B-92 i  kompanije Viktorija grupe, gospodin Dragan je dobio potrebnu pomoć i banjsko rehabilitacioni tretman u banji „Trepča“

5) ( 26.02.2011.) Humanitarna akcija - Prikupljanje novčanih sredstava za kupovinu elektromotornih kolica devetogodišnjem Stefanu Raškoviću.(dečak patuljastog rasta - boluje od mišićne distrofije) Zahvaljujući angazovanju naseg udruzenja i kompaniji Viktorija grupa Stefan Rasković je dobio nova

elektromotorna kolica u vrednosti od 3000€  kolica kupljena od ortopedske kuce Bauerfeind d.o.ohttp://www.youtube.com/watch?v=lOMzC8xTa-4

6) (26.05.2011.) Obeležili i organizovali sa udruženjem distrofičara Beograd( Nedelju borbe protiv distrofije) Sadržaj: (prezentacija knjige“Dobra Vila“ zbirka pesama posvećena deci, autor knjige pesnikinja Radica Jovanović – Antić pesme čitala glumica producent i pisac Ivana Mihić.Novac od prodaje knjige dodeljen je deci oboleloj od mišićne distrofije.Mesto održavanja restoran „Jezero“ na Adi.

7) (22.7.2011.)Donatorsko humanitarni dan za pomoć Stefanu Raskoviću Sadržaj:Prodajna izložba slika,maski,ukrasnih predmeta i ručnih radova koje su izradile osobe sa invaliditetom http://www.youtube.com/watch?v=m3PzrWhrWnk
Mesto odrzavanja nacionalni restoran Milosev konak.Topcider

8) 24.07.2011 Naše udruženje je organizovalo krstarenje za osobe sa invaliditetom uz pomoć sponzora Jahting kluba Kej

9) 21.09.2011 Organizovali smo protest ispred zgrade Vlade republike Srbije kljucni zahtevi povecanje tudje i nege i uklanjanje arhitektonskih barijera.
Ostali zahtevi:
1) Da pocne pravo poštovanje zakona o zapošljavanju OSI.
2) Da se krene sa ubrzanim zapošljavanjem OSI,da se zaposle i OSI koje su završile samo osnovnu školu.
3) Da se  usvoji novi pravilnik o invalidskim pomagalima sa povoljnijim i laksim uslovima za dobijanje inv.pomagala da se opet  uvede automobil kao invalidsko pomagalo gratis na svakih 5 god
4) Da mi OSI mozemo uzimati na recept vitamine i skupe neophodne  lekove
5) Da republicki zavod za zdrastveno osiguranje sklopi saradnju sa svim banjama i pojedinim spa centrima u Srbiji.
6) Da se u roku od godinu dana uklone sve arhitektonske barijere u Srbiji i da se pocne sa poštovanjem zakona da nijedan novosagradjeni objekat ne može dobiti upotrebnu dozvolu ako nema prilaz ili lift za OSI.
7) Da mi OSI dobijemo od radiodifuzne agencije tv-stanicu u kojoj bi radile samo OSI  i da ta tv-stanica radi svakodnevno.
8) Da naši roditelji ili supružnici koji su zdravi dobiju zvanje personalnog asistenta i  brinu o nama dobiju mesecna primanja u nivou prosecnog licnog dohotka, da se deca koja su zdrava i ciji su roditelji ili  jedan od roditelja OSI oslobode placanja vrtica,školarine,edukativnih izleta,ekskurzija.
9) Da se omoguci da svako ko je OSI ima pravo da koristi besplatno taksi ili kombi vozilo(adaptirano vozilo sa platformom za prevoz OSI koja se krecu uz pomoc inv.kolica) bez obzira da li je clan nekog udruženja ili ne(da se da na uvid nadležnim socijalnim službama samo potrebna lekarska dokumentacija)
10) Da se uvedu socijalne karte ali uz poštenu dodelu i kontrolu bez malverzacija itd.

10) (23.10.2011.) Nase udruženje je postalo član svetske komisije za unapredjivanje i poboljsanje sportskih i turističkih sadržaja u celom svetu vezanih za osoba sa invaliditetom u svetu i kod nas 

http://www.youtube.com/watch?v=Z5Gp_ULDZOc

11) (30.10.2011.) Nase udruzenje organizovalo sahovski turnir i realizovalo Projekat „SVI IGRAMO ŠAH-2011“Cilj projekta
• UNAPREĐENJE – sadržaja života osoba sa invaliditetom
• PREZENTACIJA – problema, potreba, zahteva,populacije osoba sa invaliditetom na teritoriji grada Beograda.
• ZDRAVLJE, SPORT I REKREACIJA – podizanje svesti o važnosti vežbanja – sporta i rekreacije za osobe sa invaliditetom I njihovo uključivanje u život. Mesto  odrzavanja Sportski centar Šumice. Opstina Vozdovac

12) (17.11.2011.) Zaposlili dve  fakultetski obrazovane osobe sa invaliditetom Nebojsu Prokica i Vladimira Zirikovica


13) 25.12.2011 http://www.youtube.com/watch?v=9-pSU_3EFpI
Organizovali novogodisnju priredbu i dodelu paketica za osobe sa invaliditetom tj decu.U pitanju su deca razlicitih  dijagnoza i vrsta oboljena: distrofija,multiple skleroza,decija i cerebralna paraliza i slepa i slabovida deca. Mesto odrzavanja nacionalni restoran Milosev konak.Topcider
Odrzan je program sledece sadrzine
1)Patuljak odrzao predstavu uz muzicki performans
2)Deda Mraz podelio paketice
3)Madjionicar - odrzao madjionicarsku predstavu
4)Vatromet
Sponzori:
1.BIP-industrija piva (donirali sokove)
2.Tak-Tuck Vision (donirali dvd-filmove)
3.Delta video (donirali dvd-filmove)
4.Balon centar (donirali balone)
5.Gold line - carobnjaci neba (donirali vatromet)
6.Forneti - (donirali pecivo)
7.Luksor konditori (donirali slatkiše)
8.Olja poslasticarnica (donirali tortu)
9. MI-MI poslastičarnica (donirali tortu)
10.Kuće hrane Lazarević (donirali kolace)
11.Arkade - knjizara-papirnica-galerija (donirali jelku)
12.Gasa zvuk i svetlo (donirao ozvucenje i osvetljenje)
13.Deda Mrazovi.com i Patuljak (donirali predstavu)
14.Madjionicar Aleksandar (donirao predstavu)
15.Nacionalni Restoran Milosev Konak (donirali prostor)
16.Ucenici OŠ "Dragan Lukić". Blok. 57 (donirali slatkise)
17.Janovic konditori,Sombor - proizvodnja bonbona, lizalica i želea
18.Niksan - Ambalaza od ekstrudirane pe folije
19.Bajkolino (donirali ne ljuti se covece)
20.Hematit - Igracke Beograd (donirali igracke)

14) 10.01.2012 organizovali uz pomoć SNS-a dodelu paketića deci osobama sa invaliditetom za Božič Mesto odrzavanja centrala SNS-a Novi Beograd

15)  4.03.2012 Proslava osmog marta Dodela poklon paketa majkama koje imaju decu koja su

osobe sa invaliditetetom.Poklon pakete je obezbedilo naše udruženje Feniks uz pomoć Nivea,Lash i Orflame kompanija i veliko zalaganje i trud predsednika našeg udruženja prof.Branka Jokića.
Žena stoji kao kapija na izlazu kao i na ulazu ovoga sveta.

Autor: Ivo Andric

16) Od decembra 2011 do Maja 2012 Naše udruženje je učestvovalo u realizaciji tv-emisija posvecenih osobama sa invaliditetom u saradnji sa udruzenjem afirmacija marginalnih grupa i gospodinom Srdjanom Simeunovicem
"RODJENI SMO JEDNAKI"TV SVET + INFO
Linkovi emisija u kojima smo gostovali
http://youtu.be/H9puotBGSP4
http://youtu.be/LLwg4YY_GUE
http://youtu.be/8HtasjuGEz8
http://youtu.be/aH9u8E14p9A
http://youtu.be/5mHd-jmTRhI
http://youtu.be/RefNptVHHg8
http://youtu.be/Ff_VDfEL-wc
http://youtu.be/-9XpmOv_4Vs
http://youtu.be/uCQzmGAv9Sw
http://youtu.be/nl7WB9LikOg

17) 21.05.2012  u saradnji sa udruženjem paraplegičara  donirali smo dečija invalidska kolica osmogodisnjem Nemanji Pavlovicu iz mesta Odzaci

18)  09.06.2012. Naše udruženje  je organizovalo uz pomoć sponzora restorana Cantina de Frida
Pesnički dan i prezentaciju knjige pesama Nebeska Lepeza našeg člana Stojana Ratkovića gospodina koji boluje od dečije paralize
http://www.youtube.com/watch?v=EdAle6OeGH

19) 20.06.2012 Clanovi naseg udruzenja sprecili rusenje objekta koje je sediste udruzenja paraplegicara Beograd u Sekspirovoj bb

20) 21.07.2012 Predsednik naseg udruzenja gostovao  u emisiji Srbija Realno: tema polozaj osoba sa invaliditetom Srbije i sprecavanje rusenja objekta u kome se nalaze prostorije udruzenja paraplegicara.Gosti emisije Profesor psihijatrije Aleksandar Damjanovic Drzavni sekretar i narodni poslanik gospodja Stana Bozovic i prof.Branko Jokic predsednik udruzenja osoba sa invaliditetom Feniks

21) 24-25 avgust 2012 Organizovali smo dane kulture i prodajnu izložbu umetničkih i ručnih radova osoba sa invaliditetom Mesto odrzavanja kafe galerija Antika Vidikovac.Opstina Rakovica

22) 4.09.2012 Delegacija našeg udruženja "Feniks"posetilla je školu slikanja osoba sa invaliditetom udruženja Dunav
http://www.upikdunav.co.rs/
http://www.youtube.com/watch?v=zYu2i2mHROQ

23)  06.09.2012 Naše udruženje izložilo umetničke radove naših članova na Izložbi umetničkih radova osoba sa invaliditetom u muzeju automobila Beograd Organizator Julijana Stanisavljević-Beba i SNS Izložbu otvorio Ministar kulture Branislav Petkovic

24) 18.09.2012 Odrzali smo konferenciju za štampu u medija centru
Tema:Sportsko,kulturni dani i problemi osoba sa invaliditetom od 19 do 21 septembra

25) 22.09.2012 Clanovi naseg udruzenja su pozvani da posete zgradu Predsednistva Srbije na Andrićevom vencu u Beogradu povodom manifestacije "Dani evropske baštine 2012 - Darivanje i zadužbinarstvo" gde smo između ostalog videli salone, umetnička dela i predsedničke poklone.

26) 3.10. 2012 Premijera nevidljivog teatra Kulturni centar REX (Jevrejska 16, Beograd) Učestvovali članovi našeg udruženja,ratni veterani i studenti
http://www.youtube.com/watch?v=X5PEN9EJ4DI

27)  11.10.2012 Prvenstvo Beograda u sahu.Clanovi naseg udruzenja ucestvovali na sahovskom turniru

28)  21 - 28. oktobar 2012. godine. Sajam knjiga Naše udruženje je na svom izložbeno prodajnom štandu  izložilo  knjige i zbirke pesama naših članova.
Partneri  "UDRUŽENJE  AFIRMACIJA MARGINALNIH GRUPA"
Saradnici "KLUB PISACA ĆUKARICE"

29) 1.11.2012 Umetnicki program i donatorski skup u Mz.Rospi Cuprija Opstina Palilula

30) 24.11.2012 Donatorsko prodajna izložba slika i ručnih radova osoba sa invaliditetom za pomoć šestogodišnjem Andriji Jankoviću detetu koje boluje od cerebralne paralize u saradnji sa Ustanovom kulture „Palilula“ i opštinskim odborom SNS-a
http://www.youtube.com/watch?v=H-ZhIShtCM8

31) 3.12.2012 Organizovali protest i umetnički performans i tako obeležili 3 decembar međunarodni dan osoba sa invaliditetom istog dana nam je urucena zahvalnica i plakete za nas dugogodisnji rad od saveta za drustvenu delatnost  sns-a Opstina Vozdovac
http://www.youtube.com/watch?v=G5DvojdPWCY

32) 14.12.2012  Organizovali novogodisnju priredbu i dodelu paketica za osobe sa invaliditetom tj decu.U pitanju su deca razlicitih dijagnoza i vrsta oboljena: distrofija,multiple skleroza,decija i cerebralna paraliza i slepa i slabovida deca.Mesto odrzavanja nacionalni restoran Milosev konak u Topcideru

33) 14,12.2012 do 30.12.2012  52 medjunarodnI novogodisnji sajam  (Sajam novogodišnje zabave-sportska takmičenja za amatere, takmičenja u video igricama, klizalište, zabavni park, filmske projekcije, prodaja).
Imali smo svoj stand gde smo Izlagali  i prodavali  rucne i umetnicke radove osoba

sa invaliditetom

34) 30.12.2012 Po drugi put podelili deci clanovima naseg udruzenja novogodisnje paketice uz pomoc saveta za drustvenu delatnost sns-a opstina Vozdovac podelu paketica je pratio prigodan novogodisnji program.Mesto odrzavanja sportski centar Sumice.Opstina Vozdovac

35)  6.01.2013 Nase udruzenje osoba sa invaliditetom "Feniks" otvorilo je prodajni stand na Badnji dan na standu izlazemo i prodajemo umetnicke i  rucne radove osoba sa invaliditetom

Istog dana su deca naših članova dobila Božićne paketiće od rukovodstva SNS-a

36) 29.01.2013  Delegacija naseg udruzenja je posetila devetogodisnjeg člana naseg udruzenja Stefana Raškoviča i njegovu porodicu iz Kragujevca.Malom Stefanu je nase udruzenje pomoglo da dobije elektromotorna kolica
Stefan zivi samo sa majkom u adaptiranom stanu za osobe sa invaliditetom

37) 02.02.2013 Organizovali smo priredba i donatorski dan za pomoć šestogodišnjem Andriji Jankovicu uz veliku pomoć generalnih sponzora Red Shoes - kafea i Deda Mrazova

sa sajta www.dedamrazovi.com.
Red Shoes kafe  je jedan od najstarijih lokala na Adi Ciganliji.

38)16.02.2013 Predat projekat gradskom sekretarijatu za socijalnu zastitu upravi grada Beograda pod nazivom "Aktivna teleasistencija za starije i osobe sa invaliditetom"

39) 8.3.2013 Povodom proslave 8 marta naše udruženje je organizovalo svečani ručak u restoranu Madera.Podelilo smo poklon pakete našim članicama  i dugogodišnjim značajnim saradnicama udruženja

40)15.03.3013 Naše udruženje je dobilo dozvolu od gradskih vlasti da postavi humanitarno prodajni štand radova osoba sa invaliditetom u knez Mihajlovoj ulici ispred broja 10

41)  Svetska unija osoba sa invaliditetom 6,7,8 april 2013 www.worlddisabilityunion.org.Članovi našeg udruženja izabrani da rade u dve komisije na globalnom nivou na poboljsanju polozaja i prava osoba sa invaliditetom u celom svetu SOCIAL AND CULTURAL AFFAIRS COMMISSION - JELENA SAVIČIĆ-SERBIA-PHOENIX.TOURISM AFFAIRS AND SPORT COMMISSION - SECRETARY BRANKO JOKIC - PHOENIX – SERBIA   Od 2013 do 2014

42) 23.4.2013 Predstavnici našeg udruženja su dobili poziv od ambasade Belorusije i sektora za društvenu delatnost opštine Voždovac da prisustvujemo  manifestaciji pod nazivom “Dani Beloruske kulture”

43) 6.05.2013 Proslava Uskrsa u udruzenju paraplegičara Beograd u Šekspirovoj ulici

44) 12.05.2013 Obelezili smo slavu udruzenja Sveti Vasilije Ostroški i Tvrdoški

45) 21.05.2013 Naše Udruženje osoba sa invaliditetom “Feniks” i Društvo književnika Beograda organizovalo  humanitarno muzičko-pesničko druženje pod nazivom
,,LJUBAV U POEZIJI, MUZICI I SATIRI”

46)1.06.2013 Naši predstavnici su učestvovali na šahovskom prvenstvu  grada Beograda I obeležili nedelju borbe protiv distrofije

47) 14.06.2013  Naši predstavnici su podrzali mirni protest rodtelja dece sa  invaliditetom u njihovim zahtevima

48) 18.06.2013 Društvo književnika Beograda u saradnji sa Udruženjem osoba sa invaliditetom FENIKS, organizovalo je  muzičko-književno okupljanje pod nazivom
 ,,POBUNA UMETNOSTI!!!”
Utorak 18. jun 2013 na otvorenom, kod česme u Skadarliji (Zetska ulica)

49) 15.jul 2013 Na prodajnom štandu našeg udruženja u knez Mihailovoj ulici  smo prikupljali novčana sredstva za pomoć  gospodinu Miloradu Senkoviću za kupovinu i ugradnju lifta za osobe sa invaliditetom

50) 29.08.2013 Kafana “Foliranti” Članovi našeg udruženja su se odazvali  i skromnim prilogom učestvovali na humanitarnoj večeri kojoj je bio za cilj pomoć  Borisu Stoiljkovicu paraplegičaru

51) 1.10.2013 - Pokrenuli Inicijativu za uspostavljanje Svetskog dana “Jednakosti”Postoje svetski dani koji obeležavaju zaštitu ljudskih prava osoba sa invaliditetom, borbu protiv raznih vrsta bolesti, ali ne postoji jedinstven dan kojim bi se zalagalo za jednakost i ravnopravnost svih građana bez obzira na pol, nacionalnost, postojanje invalidnosti ili neke druge različitosti, a isto tako za jednakost pred državnim institucijama.
Zbog toga su Udruženje osoba sa invaliditetom "Feniks",
Ustanova "Dom za odrasla invalidna lica",
Udruženje "Afirmacija Marginalnih Grupa" i Društvo Književnika Beograda organizovali,
KONCERT ZA JEDNAKOST pod nazivom RODJENI SMO JEDNAKI
1.oktobar 2013. godine, 18:30h KLUB DOMA OMLADINE
Učesnici:
Umetnici - lica sa invaliditetom
Članovi Društva Književnika Beograda
Rok grupe:
1.ROK BULEVAR
2.GREŠNICI
Kantautor Dir.Srdjan Simeunović Senda

52) 15.10.2013 – Donatorska,humanitarna izložba ručnih  i umetničkih radova osoba sa invaliditetom
Organizatori:
Udruženje osoba sa invaliditetom "Feniks"
Dom za odrasla invalidna lica "Dragiša Vitošević"
"Društvo Književnika grada Beograda"
Udruženje osoba sa invaliditetom "Feniks" je doniralo domu racunar i pratecu opremu prijatelji udruženja Feniks kompanija Bahus donirala sokove Na Eks i dugogodišnji saradnici udruženja Feniks firma Windmill donirala kolače.Od prodatih rukotvorina je prikupljeno 13.000 dinara koji su dodeljeni domu.
Posetioci su imali mogućnost da kupe umetničke slike,ikone,unikatne ručne rukotvorine, knjige,zbirke pesama lica sa invaliditetom i dela poznatih umetnika i književnika po povoljnim cenama.
Repertoar: kulturno umetnički program: pozorišni, muzički, likovni i književni.
Renomirani književnici i pesnici čitali svoja prozna i pesnička dela.

53) 20-27. октобар 2013 Učesnici  58-Međunarodnog beogradskog sajma knjiga
I ove godine smo na našem štandu na sajmu knjiga sa našim prijateljima iz društva književnika prodavali I nudili knjige osoba sa invaliditetom i pokrenuli humantarnu akciju za pomoć dvanaestogodišnjem dečaku Savi Nešiću

54)15.11.2013 Skromnim prilogom podržali  humanitarni koncert za pomoć Savi Nešiću

55)28.11.2013. godine,Hram Svetog Save snimanje muzičkog spota solidarnosti
"Nežni cvet bez latice".

56) 30.11.2013 Naše udruženje je dobilo zahvalnicu od Saveta za društvenu delatnost sns Voždovac za dugogodišnju saradnju i prijateljstvo

57) 3.12.2013 Povodom 3 decembra medjunarodnog dana osoba sa invaliditetom Predsednik našeg udruženja je govorio na konferenciji za štampu koju je organizovalo partnersko udruženje paraplegičara Beograd  na poziv generalnog sekretara udruženje paraplegičara Beograd gospodina Vukomana Boškovića

58) 14.12.2013. - 30.12.2013 Naše udruženje je I ove godine dobilo štand na  53. MEĐUNARODNOM NOVOGODIŠNJEM VAŠARU
14.12.2013. - 30.12.2013. OD 10 DO 20H
Sajam novogodišnje zabave-sportska takmičenja za amatere, takmičenja u video igricama, klizalište, zabavni park, filmske projekcije, prodaja radova osoba sa invaliditetom

59) 23.12.2013 Podela novogodisnjih paketica i novogodisni program udruzenje Feniks - Beograd  PODELJENO 130 PAKETIĆA DECI IZ PET UDRUŽENJA : UDRUŽENJE PARAPLEGIČARA BEOGRAD,UDRUŽENJE ROM OBRENOVAC,UDRUŽENJE PRAVO GORE,UDRUŽENJE POBEDNIK I UDRUŽENJE DISTROFIČARA BEOGRAD.

60)25.12.2013 Dom za odrasla invalidna lica

Dom za odrasla invalidna lica.Autoput br. 18 Zemun.
Naše udruženje je podelilo 14 paketića koje smo dobili od medjunarodne humanitarne organizacije "ADRA" za decu osoblja Doma za odrasla invalidna lica.
Tim ljudima treba odati veliku zahvalnost i priznanje.
Osamdeset osoba sa invaliditetom živi u domu.
Negovati i brinuti o tolikom broju ljudi ni malo nije lako.
Ovom prilikom želimo

Categories: Vesti

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments